VŠECHNY ČLÁNKY / ČLÁNEK

Chtěli jste někdy osobní půjčku od banky? Anebo od nebankovní instituce? Jak jste byli spokojeni?

Půjčování je staré jako lidstvo samo a půjčování peněz téměř jako peníze samotné. Snad každý z nás již byl v životě vystaven nutnosti, možnosti či alespoň pokušení vzít si peněžní půjčku (anebo úvěr). Odešel vám v půlce ledna kotel v rodinném domě? Koberce v celém bytě jsou prošoupané až na podlahu? Chcete si konečně splnit svůj životní sen a podívat se do Tanzanie? Anebo soused má novou plazmovou televizi a vy ji chcete také?

Způsobů, jak to zařídit, je zdánlivě celá řada: na benzínku s maketou pistole ti rozumní z nás asi nepůjdou, tak zbývá půjčka od kamaráda (v dnešní době plné negativních zkušeností jde o jeden z nejlepších způsobů, jak o kamaráda přijít, což platí oboustranně), návštěva peněžního ústavu anebo také lze vyslyšet lákání nebankovních, mnohdy (pozor – ne vždy!) velmi pofiderních institucí či soukromých věřitelů. Jak se v těchto nástrahách vyznat?

Především vždy mějme na paměti, že každý věřitel – pokud opravdu nejde o dobrého přítele – chce v první, druhé a třetí řadě VYDĚLAT. A ve čtvrté až šesté řadě se chce zabezpečit proti ztrátě čili eliminovat možná rizika, mnohdy tak, aby na nich opět „chytře“ vydělal.  A jak praví staré úsloví, kdo rychle dává, dvakrát dává. Z těchto tří zmíněných faktorů lze odvodit výhodnost každé půjčky. Ta je dána pomyslným středem magického trojúhelníku, jehož vrcholy tvoří CENA půjčky v podobě úrokové sazby či přesněji řečeno RPSN, RIZIKO - tím jsou požadované záruky a cesty, jak rychle a pro dlužníka (bez)bolestně se věřitel ke svým penězům může dostat, a LIKVIDITA, jež je dána časem, kdy dlužník může půjčenými zdroji disponovat a kdy je musí vrátit, přesněji řečeno vracet. Budeme-li se těmito základními pravidly řídit, máme napůl vyhráno. 

Pisatel těchto řádků má tolik zkušeností s danou problematikou, a to téměř ze všech výše zmíněných pozic, rád je s vámi bude sdílet, a proto se ptá: Jaké jsou vaše zkušenosti se soukromými půjčkami? Podělte se o ně s námi a zkusme případně společně něco vymyslet! 
Reklama:
ČESKÝ INTERNET POMÁHÁ – ZAPOJTE SE DO OJEDINĚLÉ SBÍRKY
Konto Bariéry měsíčně pomůže přibližně stovce rodin. Prostřednictvím internetové sbírky ale můžeme ukázat konkrétní osudy a také to, že lze přispět adresně, rychle a účinně.
Letní tábory 2014
Letní dětské tábory blízko hradu Svojanov.
Silniční nákladní doprava Demolice a příprava staveniště Maloobchod Nespecializovaný maloobchod Maloobchod s pohonnými hmotami