VŠECHNY ČLÁNKY / ČLÁNEK

Nenechte se napálit při výběru dovolené

Slunečné pláže, dobrodružné túry, sněhové masivy a mnoho dalších podob může mít vaše dovolená. Někdo ji volí pro chvíli odpočinku, jiný zas pro poznání nových míst. Každý si od ní ale slibuje celkovou pohodu a radost, kterou by mu tento pracovní svátek měl přinést. Mnohdy tomu ale bývá právě naopak a dlouho očekávaný relax se promění v okamžiky nečasu a zklamání.

Jeden opravdu odstrašující příběh zaznamenal autor tohoto článku. Popsal mu ho kamarád – Petr z Kutné Hory - po několika orosených plzeňských pivech při společném večerním posezení. Každý rok jezdíme s rodinou na letní dovolenou. Několik sezón po sobě jsme si užívali dovolené v Itálii, ale osudové prázdniny jsme se rozhodli pro změnu a letního slunce jsme se jali užívat do Řecka. S těžkým srdcem jsme se rozloučili s naší dosavadní osvědčenou cestovní kanceláří, protože ta zájezdy do epicentra dějin ve své nabídce neměla. 

Utrpení proběhlo již při cestě na místo. Autobus, který nás z Čech přepravoval, pamatoval nejspíše první dopravní linky hromadné přepravy u nás. Transport s ním mi velmi nápadně připomínal jízdu tankem BVP, kterou jsem absolvoval během povinné vojenské služby. O něčem takovém jako klimatizace jsme si mohli nechat jen zdát, a proto jsme měli během cesty další nevyžádaný bonus – celodenní saunu v potem nasáklých sedačkách.

Bláhově jsme se utěšovali tím, že ubytování nám to vše vynahradí. Již při příchodu na pokoj jsme se zděsili nelibé vůně, která vládla našemu pokoji. Byla to směs ponožek po těžkém fotbalovém zápase, olomouckých syrečků, plísní a dalších blíže neidentifikovatelných příměsí.

Opravdu silný zážitek na nás ale čekal nadcházející ráno. Probudil nás totiž zaměstnanec hotelu s tím, že nemáme používat toaletu. Jistě si dokážete představit, že takhle po ránu je to dosti nemilá informace. Při pohledu z okna se nám pak naskytl pohled jako z katastrofického filmu. Jímka, kterou byl odpad v hotelu řešen, se přeplnila a její obsah volně vytékal do okolí hotelu. Přetekl dokonce nedalekou silnici a volně po spádnici pokračoval dále přes pláž až do moře.

Po těchto hrůzných prožitcích jsme již brali naši dovolenou jako interaktivní galerii toho nejhoršího, co vám cestovní kancelář může z dovolené vytvořit. Poslední kapkou bylo ale mé zatčení tamější policí. To nastalo po nepochopitelném incidentu mezi našim delegátem a pokladní v kase jednoho z muzeí, kdy zástupce cestovní kanceláře vyžadoval slevu, na kterou jsme ale neměli nárok. Vzhledem k tomuto rozruchu se zalarmovala opodál stojící policejní hlídka, a protože jsme zřejmě působili dojmem výpravy sebevražedných atentátníků, naneštěstí v mém případě nabyla dojmu muže ověnčeného trhavinami. Vzhledem k tomu, že nejsem jazykově vybavený a náš delegát se od celé záležitosti distancoval, na svobodu mne dostalo provolávání hesel „Čechoslovakia, Nedvěd, Baroš a Havel.“

Samozřejmě všechny příběhy nemusí být tak pikantní, jako popisuje své prožitky Petr. Na vaší dovolené vás ale může potkat celá řada událostí, které vám ji mohou nenávratně zkazit a pokud se svěříte do péče nějaké cestovní kanceláře, za vaše blaho po dobu zájezdu nese zodpovědnost právě ona.

Máte také nějaké zajímavé zkušenosti s cestovními kancelářemi? Pokud ano, zašlete nám je a ten nejlepší příběh vystavíme na našem webu RychléReference.cz. Především ale přidejte své hodnocení k cestovním kancelářím, s kterými jste na své cesty vyrazili. Ať už jste z dovolené přijeli s úsměvem nebo naopak, právě vaše hodnocení může pomoci ostatním při výběru zájezdů. Jednoduše zadejte do vyhledávače na našem portálu jméno cestovky, vyberte správný subjekt z nalezených záznamů a pak již vám nic nebrání zadat referenci.
Reklama:
Letní tábory 2014
Letní dětské tábory blízko hradu Svojanov.
Šišky.cz
Šišky v sobě skrývají semínka Vaší budoucnosti. Postaráme se o reklamu, pomůžeme s organizací a realizací Vašich originálních projektů, zařídíme a zorganizujeme konferenci nebo prezentaci Vaší firmy na veletrhu. 
Event Arena
Od roku 2000 jsme uspořádali pro naše klienty přes 1600 eventů. Jeden z těch příštích může být ten Váš! Potřebujete podpořit vztah se zaměstnanci, chcete se zaměřit na rozvoj vztahů se zákazníky, hodláte zlepšit image značky či produktu nebo jinak podpořit prodej? Pokud ano, my Vám s tím rádi pomůžeme!
Výroba oděvů Velkoobchod