VŠECHNY ČLÁNKY / ČLÁNEK

Jaké dopady má nový Občanský zákoník na e-shopy a jejich zákazníky? 1. díl seriálu

Takhle už dnes asi otázka nestojí. Většina z vás má nějakou zkušenost s nákupem na internetu. Někdo dobrou, někdo horší. Pojďme se společně na tuto oblast podívat literou nového občanského zákoníku v krátkém seriálu… 

Statistici spočítali, že ročně utratíme přibližně 50 miliard korun v internetových obchodech. Toto číslo nijak nepřekvapuje - nakupování z pohodlí domova se těší stále větší oblibě. Nakupování v E-shopech však přináší kromě nesporných výhod i určitá nebezpečí. Pojďme se tedy podívat na to, co nás může čekat a jak nám může pomoci nový občanský zákoník…

Nejdůležitější pravidlo při nákupech v E-shopu je – důvěřuj, ale prověřuj! V každém případě se vyplatí velká obezřetnost. Podvody se totiž, i když v daleko omezenějším měřítku než v dřevních dobách internetového obchodování, nadále dějí a jsou daleko sofistikovanější. Existuje nějaká ochrana? Ano – a je poměrně jednoduchá.

- používejte pokud možno známé nebo ověřené E-shopy (způsobů ověření je více – reference od známých, hodnocení na speciálních portálech, stránky ministerstva financí apod.)

- pokud jste okolnostmi nuceni využít služeb neznámých a neověřených E-shopů, neplaťte v žádném případě předem – a to ani pod příslibem speciální slevy za takovou platbu (na jakékoliv slevy v naší kotlině totiž až příliš dobře slyšíme…)

Nicméně – podle odborníků je nakupování na internetu relativně bezpečné. A díky svým nesporným přednostem se bude dále rozvíjet. A záleží hlavně na vás, aby bylo ještě bezpečnější. Máte i vy nějaké pozitivní nebo negativní zkušenosti z této oblasti? Napište nám o nich, třeba tak pomůžete někomu jinému, aby se nestal obětí neseriózního E-shopu. Nebo naopak jinému usnadníte výběr… Napište referenci (kladnou nebo zápornou) a vložte ji přímo k firmě, se kterou máte zkušenost. Právě tyto stránky se mohou stát neocenitelným průvodcem ve světě internetových obchodů! Za vaše příspěvky předem děkujeme!  

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Reklama:
APSAZ Consulting
Hledáte práci jako zaměstnanec nebo vhodný kontrakt jako freelancer? Pomáháme hledat ideální pozici pro každého z Vás. Zaměřujeme se především na IT pozice v oblastech telco a finančních institucí. Budeme Vás podporovat v osobním růstu a v budování vlastní kariéry.
Šišky.cz
Šišky v sobě skrývají semínka Vaší budoucnosti. Postaráme se o reklamu, pomůžeme s organizací a realizací Vašich originálních projektů, zařídíme a zorganizujeme konferenci nebo prezentaci Vaší firmy na veletrhu. 
Nespecializovaný maloobchod