VŠECHNY ČLÁNKY / ČLÁNEK

Jaké dopady má nový Občanský zákoník na e-shopy a jejich zákazníky? 1. díl seriálu

Takhle už dnes asi otázka nestojí. Většina z vás má nějakou zkušenost s nákupem na internetu. Někdo dobrou, někdo horší. Pojďme se společně na tuto oblast podívat literou nového občanského zákoníku v krátkém seriálu… 

Statistici spočítali, že ročně utratíme přibližně 50 miliard korun v internetových obchodech. Toto číslo nijak nepřekvapuje - nakupování z pohodlí domova se těší stále větší oblibě. Nakupování v E-shopech však přináší kromě nesporných výhod i určitá nebezpečí. Pojďme se tedy podívat na to, co nás může čekat a jak nám může pomoci nový občanský zákoník…

Nejdůležitější pravidlo při nákupech v E-shopu je – důvěřuj, ale prověřuj! V každém případě se vyplatí velká obezřetnost. Podvody se totiž, i když v daleko omezenějším měřítku než v dřevních dobách internetového obchodování, nadále dějí a jsou daleko sofistikovanější. Existuje nějaká ochrana? Ano – a je poměrně jednoduchá.

- používejte pokud možno známé nebo ověřené E-shopy (způsobů ověření je více – reference od známých, hodnocení na speciálních portálech, stránky ministerstva financí apod.)

- pokud jste okolnostmi nuceni využít služeb neznámých a neověřených E-shopů, neplaťte v žádném případě předem – a to ani pod příslibem speciální slevy za takovou platbu (na jakékoliv slevy v naší kotlině totiž až příliš dobře slyšíme…)

Nicméně – podle odborníků je nakupování na internetu relativně bezpečné. A díky svým nesporným přednostem se bude dále rozvíjet. A záleží hlavně na vás, aby bylo ještě bezpečnější. Máte i vy nějaké pozitivní nebo negativní zkušenosti z této oblasti? Napište nám o nich, třeba tak pomůžete někomu jinému, aby se nestal obětí neseriózního E-shopu. Nebo naopak jinému usnadníte výběr… Napište referenci (kladnou nebo zápornou) a vložte ji přímo k firmě, se kterou máte zkušenost. Právě tyto stránky se mohou stát neocenitelným průvodcem ve světě internetových obchodů! Za vaše příspěvky předem děkujeme!  

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Reklama:
Česká dřevostavba
Hledáte ideální řešení pro Vaši dřevostavbu nebo mobilní domek? Různé typy dřevěných domů, které jsme pro Vás připravili, odpovídají různým potřebám a představám každého zákazníka. Pokud přesně nevíte, jaký domek si vybrat, rádi Vám s výběrem pomůžeme!
Letní tábory 2014
Letní dětské tábory blízko hradu Svojanov.
Event Arena
Od roku 2000 jsme uspořádali pro naše klienty přes 1600 eventů. Jeden z těch příštích může být ten Váš! Potřebujete podpořit vztah se zaměstnanci, chcete se zaměřit na rozvoj vztahů se zákazníky, hodláte zlepšit image značky či produktu nebo jinak podpořit prodej? Pokud ano, my Vám s tím rádi pomůžeme!
Silniční nákladní doprava; Demolice a příprava staveniště;