ČLÁNKY

Je finanční poradenství svět zla, nebo účinné pomoci?

Nedávno jsem se zcela náhodou „přimotal“ k diskuzi o finančních poradcích. Celkem rušná debata už byla v plném proudu – ale jak jsem se dozvěděl, podnětem byla zmínka o návštěvě jednoho neodbytného a až vlezlého člověka, který se pyšnil titulem finanční poradce…

Co všechno můžete koupit v autobazaru?

Chcete si za relativně malý peníz pořídit solidní auto? Kupte si ojetinu v některém z autobazarů. A s nablýskaným vozem se stáváte účastníky loterie s názvem „Auto nebo vrak“. Myslíte, že přeháním?

Zákoník chrání spotřebitele i prodávajícího. 3. díl seriálu o dopadech nového Občanského zákoníku

Nový „Občan“ ukládá prodejcům určité informační povinnosti. Zákazník musí být předem informován o vlastnostech výrobku i o jeho ceně. A co je důležité – tato informace musí být relevantní. Pokud se totiž informace, která je kupujícímu sdělena předem, bude lišit od té, která je uvedena ve smlouvě, platí pro spotřebitele ta výhodnější. 

Máme právo na odstoupení od smlouvy? 2. díl seriálu o dopadech nového Občanského zákoníku

Občas se vám stane, že obchodník na vaše právo vrátit zboží reaguje málo vstřícně a snaží se vám vysvětlit, že na to vlastně nemáte právo. Má pravdu? A co na to nový Občanský zákoník?

Jaké dopady má nový Občanský zákoník na e-shopy a jejich zákazníky? 1. díl seriálu

Takhle už dnes asi otázka nestojí. Většina z vás má nějakou zkušenost s nákupem na internetu. Někdo dobrou, někdo horší. Pojďme se společně na tuto oblast podívat literou nového občanského zákoníku v krátkém seriálu… 

Poznáte v obchodě českou potravinu?

Taky vás rozladí, když si na obalu potraviny přečtete „Vyrobeno v EU“? Zákon to dovoluje…  Co s tím? A existuje vůbec možnost změnit něco na současném neutěšeném stavu?

Český Internet pomáhá – zapojte se do ojedinělé sbírky

S cílem pomoci těm, kteří to opravdu potřebují, se letos již počtvrté spojili velcí i menší hráči českého internetu i charitativní organizace. Konto Bariéry a Nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci připravily příběhy konkrétních lidí, jimž od 7. dubna můžete po dobu jednoho týdne prostřednictvím internetu přispět libovolnou částkou. Všechny příběhy a další potřebné informace naleznete na www.internetpomaha.cz

Nenechte se napálit při výběru dovolené

Slunečné pláže, dobrodružné túry, sněhové masivy a mnoho dalších podob může mít vaše dovolená. Někdo ji volí pro chvíli odpočinku, jiný zas pro poznání nových míst. Každý si od ní ale slibuje celkovou pohodu a radost, kterou by mu tento pracovní svátek měl přinést. Mnohdy tomu ale bývá právě naopak a dlouho očekávaný relax se promění v okamžiky nečasu a zklamání.

Pomůže nám opravdu zadávání referencí nebo je lepší nad vším jen mávnout rukou?

Tak toto je otázka, kterou jsme si samozřejmě mnohokrát také položili. A my věříme, že ano! V článku o shnilých potravinách jsme psali o tom, že na nepoctivé obchodníky platí důslednost. No a druhou věcí, která na tyto podnikatele a firmy platí je, když se o negativních zkušenostech s nimi dozví co nejvíce lidí!

Nebaví Vás už kupovat shnilé potraviny? Pojďme s tím už něco udělat!

Jak je možné, že v regálech jsou stále shnilé a plesnivé potraviny? Jak to, že s tím někdo nedokáže něco udělat? Jak dlouho ještě bude trvat, než se to změní? A kdy konečně za své peníze dostaneme, co máme dostat?

Chtěli jste někdy osobní půjčku od banky? Anebo od nebankovní instituce? Jak jste byli spokojeni?

Půjčování je staré jako lidstvo samo a půjčování peněz téměř jako peníze samotné. Snad každý z nás již byl v životě vystaven nutnosti, možnosti či alespoň pokušení vzít si peněžní půjčku (anebo úvěr). Odešel vám v půlce ledna kotel v rodinném domě? Koberce v celém bytě jsou prošoupané až na podlahu? Chcete si konečně splnit svůj životní sen a podívat se do Tanzanie? Anebo soused má novou plazmovou televizi a vy ji chcete také?

Výběr vysoké školy aneb Paretovo pravidlo v praxi

Dva zcela kontrastní pojmy mohlo by se na první pohled zdát čtenáři při pohledu na nadpis tohoto článku. Vysoká škola, coby akademická půda budoucích nebo současných intelektuálů, a proti tomu pojem kdesi z ekonomie poprvé vyslovený na začátku minulého století. Pravidlo, které málo lidí zná, přestože se s jeho důsledky dennodenně setkává. Cílem tohoto článku je nastínit fakt, jaké důsledky pro člověka může mít výběr vysoké školy nejen po dobu jejího studia, ale i pro budoucí kariéru a možná i celý život.

Reklama:
Šišky.cz
Šišky v sobě skrývají semínka Vaší budoucnosti. Postaráme se o reklamu, pomůžeme s organizací a realizací Vašich originálních projektů, zařídíme a zorganizujeme konferenci nebo prezentaci Vaší firmy na veletrhu. 
Letní tábory 2014
Letní dětské tábory blízko hradu Svojanov.
Event Arena
Od roku 2000 jsme uspořádali pro naše klienty přes 1600 eventů. Jeden z těch příštích může být ten Váš! Potřebujete podpořit vztah se zaměstnanci, chcete se zaměřit na rozvoj vztahů se zákazníky, hodláte zlepšit image značky či produktu nebo jinak podpořit prodej? Pokud ano, my Vám s tím rádi pomůžeme!
Velkoobchod; Sportovní zařízení;
Developerská činnost Činnosti realitních agentur Nespecializovaný velkoobchod Maloobchod s ostatním zbožím Architektonické a inženýrské činnosti